Darmowa dostawa od 399,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-11-14

Co czytać dziecku? Książki, które pozytywnie wpłyną na rozwój malucha

Książki pobudzają wyobraźnię dziecka i pozytywnie wpływają na jego rozwój. Częsty kontakt z książką jest szczególnie ważny w dzisiejszych czasach, kiedy dużo czasu spędzamy w otoczeniu smartfonów, tabletów i komputerów. Jednak pamiętajmy, że nie wystarczy dziecku powiedzieć, że czytanie jest dobre i że należy czytać książki. Można powtarzać to dziecku wiele razy, a ono i tak nie będzie czytać, jeśli nie poprzemy tego własnym przykładem. Sami czytajmy i czytajmy naszym dzieciom. Dajmy im dobry przykład, a w przyszłości same chętnie będą sięgać po książki. A co czytać dzieciom? Przedstawiamy kilka interesujących propozycji.

#1 „Skąd przyszedł pies?” Dorota Sumińska

Od wieków pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale czy człowiek też jest jego najlepszym przyjacielem? Między innymi to pytanie zadaje sobie autorka książki i stara się znaleźć na nie odpowiedź. Dorota Sumińska jest lekarzem weterynarii i psychologiem zwierzęcym. Prowadzi programy o zwierzętach w radiu i telewizji oraz pisze książki dla dzieci i dorosłych. Kocha wszystkie zwierzęta, a w szczególności psy. Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, dzięki czemu rodzice mogą czytać ją młodszym dzieciom, a starsze mogą czytać ją samodzielnie. „Skąd przyszedł pies” to opowieść o relacji człowiek-pies. Rozpoczyna się tysiące lat temu i pokazuje, jak długą drogę przeszedł wilk, zanim stał się psem. Jak wyglądała jego podróż, jak to się stało, że wilk dał początek wszystkim znanym nam obecnie rasom psów. Bardzo ciekawa, wciągająca lektura warta przeczytania.

#2 „7 nawyków szczęśliwego dziecka” Sean Covey

Genialna książka, chociaż tytuł może co niektórych zniechęcać. Szczęśliwe dziecko? Nawyki? O co chodzi? Sean Covey to syn Stephena R. Covey’a, który jest autorem bestsellerowych książek motywacyjnych, a jego najbardziej znana pozycja to „7 nawyków skutecznego działania”. „7 nawyków skutecznego dziecka” to coś w rodzaju książki motywacyjnej dla dzieci. Dzięki lekturze dziecko nauczy się organizacji czasu, wyznaczania celów i ich realizacji oraz współpracy z innymi. Dziecko dowie się, jak znaleźć równowagę pomiędzy domowymi obowiązkami, nauką a czasem wolnym. A wszystko to przedstawione jest w formie zabawnych historyjek, którymi bohaterami są leśne zwierzątka z krainy Siedmiu Dębów.

#3 Seria o Martynce Gilbert Delahaye

Martynka to jedna z ulubionych bohaterek dzieci na całym świecie. Jej przygody bawią, uczą i wzruszają. Rymowanki, gry słowne, dowcipny tekst w połączeniu z bajecznymi ilustracjami sprawia, że młodsze dzieci, nie tylko dziewczynki, chętnie wracają do przygód Martynki. Martynka doświadcza sytuacji i ma takie same problemy, jak każdy mały człowiek, dlatego dzieci często identyfikują się z bohaterką i chętnie wracają do jej przygód.

#4 Nela Mała Reporterka

Seria książek Neli Małej Reporterki zabierze Twoje dziecko w najdalsze zakątki naszej planety. Z Nelą można poznawać malownicze krajobrazy, nowe kultury oraz niezwykłą faunę i florę. Nela jest podróżniczką i bohaterką swoich przygód. Każda książka stanowi swojego rodzaj reportaż z wyprawy, który jest opatrzony przepięknymi zdjęciami. Książki pisane są przez Nelę, która dzisiaj ma 14 lat, a przygodę z pisaniem zaczęła już w wieku lat 8. Nela jest zatem w wieku swoich odbiorców i pewnie dlatego jej przygody cieszą się tak ogromną popularnością.

pixel